Hakkımızda


PHD(Pozitif Hukuk Danışmanlık Bürosu) 2011 yılında İstanbul’da, hem yerel hem de uluslararası hukuk alanlarında meydana gelen ihtilafları çözüme kavuşturmak amacıyla Avukat Yasin Şimşek tarafından kurulmuş uluslararası bir hukuk bürosudur.
Kurulduğu günden bu yana yerel hukuk alanında uzmanlaşmanın yanı sıra uluslararası hukuk alanında da uzmanlaşmanın değişen dünyanın gereklerinden olduğuna inanan büromuz bünyesinde İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça dillerinde de etkin bir şekilde danışmanlık hizmeti verilmektedir.
Yerli ve yabancı şirketlerin yanı sıra bireysel müvekkillerimize de danışmanlık ve takip hizmetleri vermekte olan büromuz başından itibaren “Takımın aklı takımdaki bireylerin aklından daha büyüktür.” sözünü kendisine felsefe edinmiştir. Her bir parçasıyla bütünleşen ve büyüyen ekibimiz, kaliteli ve çözüm odaklı hizmet hedefimizin sürekliliğini sağlayan en temel unsurdur.
Bilgili, tecrübeli ve alanında uzman avukatlardan oluşan PHD;  Avrupa, Afrika ve Asya ülkelerindeki pek çok hukuk bürosu ile de çözüm ortağı şeklinde çalışmakta olup güçlü yurt dışı bağlantılarıyla yerli ve yabancı müvekkillerini uluslararası platformda temsil etmekte ve her konuda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.
Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır. Zamanın sizler için önemini biliyoruz. Bunun için her tür hukuki değişiklik dinamik ekibimiz ile yakından takip edilmekte ve tarafımızca danışmanlık hizmeti verilen şirketlere ayrıca hukuki eğitim seminerleri de düzenlenmektedir. Böylece zararlar minimal düzeye düşürülmekte ve dava aşamasından önce uzlaşma ve çözüm yöntemleri siz değerli müvekkillerimize sunulmaktadır. Danışmanlık hizmetlerimizin yanı sıra, müvekkillerimizin menfaati için dava süreci öncesi ve dava sürecindeki aşamalar kayıt altına alınmakta ve bu kayıtlar yine süratle müvekkillerimize iletilmektedir. Büromuzun daimi hedefi her zaman en verimli şekilde çözüme ulaşmak ve müvekkillerimize kaliteli hizmet sunmaktır.

Ekibimiz ve hukuki danışmanlık hizmeti verilen alanları görmek için ilgili bölümleri inceleyebilirsiniz.